Realitky v okrese Nové Zámky

Nitriansky kraj - okres Nové ZámkyObce s realitkami v tomto okrese:
Realitky Nové Zámky (14)
Realitky Šurany (1)

Okresy v tomto kraji:
Realitky v okrese Komárno (7)
Realitky v okrese Levice (10)
Realitky v okrese Nitra (39)
Realitky v okrese Nové Zámky
Realitky v okrese Šaľa (6)
Realitky v okrese Topoľčany (6)
Realitky v okrese Zlaté Moravce (1)
Najbližšie okresy:
Realitky v okrese Levice (10)
Realitky v okrese Komárno (7)
Realitky v okrese Nitra (39)
Realitky v okrese Šaľa (6)
Realitky v okrese Galanta (8)
Realitky v okrese Dunajská Streda (10)
Realitky v okrese Žarnovica (1)
Realitky v ostatných krajoch:
Realitky Bratislavský kraj (322)
Realitky Trnavský kraj (68)
Realitky Trenčiansky kraj (50)
Realitky Nitriansky kraj (84)
Realitky Žilinský kraj (58)
Realitky Banskobystrický kraj (65)
Realitky Prešovský kraj (48)
Realitky Košický kraj (110)

Najnovšie hodnotenia:

INTERSET Bratislava, s.r.o. Bratislava
Anonym (89.173.134.*) napísal 27.01.2015:
je to podvodnicka firma. Znici vam byvanie, pripravi o velke peniaze, ktore musite investova do zdevastovaného bytu pri nadstavbe. Ked sa stazuje a pozadujete napravu tak sa vam vysmeje, sudit sa nemate sancu pachatel neznany, podat tresne oznamenie dostanete vyjadrenie, ze nebol spachany tresny cin. Takýchto ludi a ich spolocnosti chrani tento stat. Tato firma neplni zmluvy a ani zavazky o nahrade skod zakotvených v zmluve, Skuste vsak tomuto statu nezaplatit 2 eura a mate exkutora
G real, s.r.o Bratislava
Anonym (91.127.74.*) napísal 20.10.2014:
Je to zlatokopka a podvodnica.
AMARK Real Košice - Nad jazerom
laco (88.212.36.*) napísal 24.09.2014:
Vynikajuce stretnutie na urovni
RE/MAX Benard Poprad
Klient (84.47.17.*) napísal 3.06.2014:
Neodporúčam jednoznačne! Zlá skúsenosť, arogancia a podobne...
BRAVO Real s.r.o. Košice
EVA (84.47.17.*) napísal 3.06.2014:
Super! dobra skúsenosť vrelo doporúčam, pri Cassovii som sa sklamala tu som dostala servis aj s pekným maklérom, huhu teším sa že pôjdem na dalšiu obhliadku. Dobrá skúsenosť
MAXEN Reality Centrum Košice - Staré Mesto
Peter Piatnička (84.47.17.*) napísal 3.06.2014:
Dobrá skúsenosť, ďakujem za inzerovanie mojej nehnuteľnosti,
pekný deň praje Peter alias PopoKassa
Cassovia Realitas Košice s.r.o. Košice
EVA (84.47.17.*) napísal 2.06.2014:
Dobrý deň,
tiež mám čerstvú a veľmi zlú skúsenosť s realitnou kanceláriou CASSOVIA REALITAS. Boli sme na obhliadke rozostavaného domu pred kolaudáciou, v ten deň sme zaplatili zálohu 3000 eur, maklér nás informoval, že majitelia nemajú na splácanie hypotéky, preto predávajú. V liste vlastníctva bolo už oznámenie o dražbe, na čo mi maklér povedal, že to nie je problém, že len “pár papierovačiek” naviac.

Pri prehliadke nám sám maklér ukazoval, ako by k domu pristaval garáž, a že ako krásne si to tu vieme dostavať (ukázal nám na mobile ako prestavuje svoj dom). Ešte sme sa rozprávali, že chceme mini dieľničku.

Bavili sme sa aj o tom, že chceme brať hypotekárny úver, na čo povedal, že to nie je problém, a že si ho už máme začať vybavovať.

V blízkosti domu je družstvo s bio elektrárňou, prístupová cesta k domu a do družstva je tá istá. Vraj sa to JRD ruší a že každý dom má nejaké mínusy.
Hneď na druhý deň po podpísaní rezervačnej zmluvy som zašla na stavebný úrad, kde som sa dozvedela úplne iné skutočnosti:
- dom dostal stavebné povolenie ešte predtým, ako urobili nový územný plán, čiže je možné ho skolaudovať, ale na ďalšiu prístavbu, čo i len garáže stavebné povolenie NEDOSTANEME,

- v areáli družstva je schválená výstavba nových výrobných hál dvoch firiem (frekvencia nákladných áut okolo domu poriadne stúpne).
Ďalšiu negatívnu informáciu som dostala v našej banke, kde mi povedali, že na takto založený dom s oznámením o dražbe v LV mi úver neschváli. A ďalšie právne prekážky spojené s kúpou domu, ktorý je v dražbe, nám povedal právnik.

Pýtam sa teda, AKÉ ISTOTY MI ZABEZPEČILA REALITKA pri podpise rezervačnej zmluvy?????

Aké informácie mi o tejto nehnuteľnosti poskytla????? VRAJ nevedeli o tom. Ospravedlňuje ich nevedomosť????

Hneď na druhý deň od zaslania zálohy a podpisu rezervačnej zmluvy som volala maklérovi, a oznámila som mu, že na základe zistených skutočností žiadam o vrátenie zálohy, čo som na druhý deň dokladovala aj písomnou žiadosťou (Škoda z ich strany teda žiadna, už na druhý deň mohli znova daný dom ponúkať, aj keď ľutujem ďalších ľudí, ktorých na tento dom presvedčia).

Maklér pri osobnom stretnutí nejavil žiadnu snahu vyhovieť našej žiadosti, nehľadal riešenia, ale vraj sa všetko dá právne dokladovať, že všetko je z ich strany ok.

Čakáme na ich písomne vyjadrenie na našu žiadosť. Máme právnika a o naše peniaze sa určite budeme aj súdiť. Tak nám držte palce.
NIKOMU NEODPORÚČAM CASSOVIA REALITAS, a hlavne žiadnemu maklérovi neverte.
Všetko si overte sami a na viacerých miestach, lebo dnes Vás chcú všade len zdrať z kože, alebo vám predať “mačku vo vreci”, my sme sa už poučili a určite cez realitku kúpu domu realizovať nebudeme.
Cassovia Realitas Košice s.r.o. Košice
Anna Janíková (84.47.17.*) napísal 2.06.2014:
Cassovia v Košiciach skoro ako v USA,
náš postreh s Cassovia a ako to bolo v USA - priemer realitky

Na Slovensku keď chce niekto predať byt alebo dom, preštuduje si miestne inzeráty.

Samozrejme vidí len ceny, za ktoré by niekto chcel nehnuteľnosť predať, ale nevidí, či a za koľko sa naozaj nehnuteľnosť predala.

S prehnanými nárokmi potom sám zadáva inzeráty do rôznych inzertných novín. Možno aj tu treba hľadať jeden z dôvodov relitných bublín.

Na jeho inzerát sa ozve niekoľko realitných kancelárií, ktoré by chceli mať túto nehnuteľnosť v ponuke.

Predávajúci najprv odmietne všetky, veď predsa nebude z celoživotných úspor platiť Mercedes makléra.

Keď sa mu po týždni nikto seriózny neozve, zmení názor na realitné kancelárie a začne ponúkať svoj predražený byt cez všetky, ktoré v okolí nájde.

Tak sa na cenu nabalí ďalších pár percent provízie – v závislosti od realitky. Tie začnú propagovať byt cez veľké realitné portály, kde sa zrazu jeden byt, odfotený z rôznych uhlov a izieb, objaví niekoľkokrát, pravdaže s rôznymi cenami.

Trh sa takto umelo nafukuje, realitné kancelárie sú zdanlivo veľké no nikomu sa nejako detailne nevenujú.

Napriek tomu vznikajú nové, veď keď sa ich v meste uživí 10, prečo by sa neuživilo 11. Schválne, spočítajte, koľko je vo vašom meste pekární a koľko realitných kancelárií.

Prípadný záujemca je teda ohúrený vysokými cenami v inzerátoch aj na stránkach realitiek a dokonale zmätený z ponuky na realitných portáloch.


Cassovia VS USA? - priemerné

Záuemca o predaj si vyberie jednu realitnú kanceláriu (na mnohých miestach sa na jeden región špecializuje jediná realitka) s ktorou uzavrie exkluzívnu zmluvu.

Odporúčanie exkluzívna zmluva v USA ÁNO ale nie na Slovensku,
Priemerné hodnotenie.

Janíkova Anna
Cassovia Realitas Košice s.r.o. Košice
Janko Kráľ (84.47.31.*) napísal 29.05.2014:
Realitky sa dosť špecializujú. Treba vybrať aj podľa toho čo predávaš. Inak je určite lepšie predávať cez všetky čo o to majú záujem. Exkluzivita je väčšinou na nič. Z našich skúseností - ak sme predávali cez súkoromný inzerát, tak sme neodmietli žiadnu RK.


Čiže to mala v ponuke každá čo o to mala záujem. Ani jedna nejak extrémne nevybočovala v prínose záujemcov. Povedzme že ak by sa urobilo 10 obhliadok. Potom (približne) každá obhliadka bola s inou RK až na 1-2 výnimky. Plus pár súkromných záujemcov.
Z toho vyplýva, že ak by si sa spoľahol len na jednu RK, tak by tam priviedla v rovnakom čase max. 2 záujemcov. Povedzme, že by pri exkluzivite dala viac na inzerciu tvojho konkrétneho objektu. Potom by tam možno priviedla 4-5. Stále mi vychádza lepšie tých 10 záujemcov a ešte niekoľko súkromných.

Nie je to nejaká štatistika, ale len tak príklad mojich dojmov. Vždy sme sa radšej spoľahli na súkromnú (aj platenú a lepšie viditeľnú) inzerciu.

Provízia - RK sa opýta kto ju zaplatí. Ak povieš že ty platiť nechceš, tak si tvoju cenu zvyčajne navýšia o províziu. Podľa mňa je krajšie tot: stanoviť si svoju cenu. K nej prirátať štandardnú 5% províziu a inzerovať s touto vyššou cenou. Potom realitke môžeš s kľudom povedať, že akceptuješ províziu ak bude do výšky 5%. Potom všetky ponuky na nete od viacerých RK budú s rovnakou cenou.

Mimot to:
Nevypozorovali sme žiadnu súvislosť medzi výškou provízie a počtom záujemcov za danej RK. Rovnako ani to, že by vo finále predávala tá najnižšia cena(výškou konečnej ceny vrátane provízie. Lebo my sme ten hore popísaný systém tvorby ceny nepoužili - čiže každá RK mala inú cenu). Samozrejme rozdiely sú len v jednotkách percent z celkovej sumy (ale v absolútnych číslach sú niekedy pekné rozdiely).
Ďalej sme nepozorovali žiadnu súvislosť medzi serióznosťou a prístupom makléra na jednej strane, a počtu záujemcov prípadne finálneho kupcu na druhej strane. Že by teda tí lepší (podľa nás) priviedli kupcu či viac záujemcov.

Pričom lepší podľa nás znamená:
- chodí načas
- je ako tak slušne oblečený
- je pripravený (má podklady, vie niečo o nehnuteľnosti)
- má dobré otázky k veci
- nehnuteľnosť si obhliedne sám ešte pred klientom, alebo pred pridaním do ponuky
- nie je žgrloš (zaplatí si platené parkovanie aby neprišiel neskoro kvôli hľadaniu voľného miesta, okopíruje/vytlačí materiály a podobne)
- nemá problém zapracovať pripomienky do zmluvy
- myslí na dobro kupujúceho aj predávajúceho (napr. či je pri zložení zálohy je v zmluve stanovené, že pri zlyhaní má zo zálohy niečo aj predávajúci a nie len RK a podobne).


Inak v Košiaciach sa málo kedy stane, že by predávajúci od začiatku licitoval.

Jedine že strelý cenu príliš nízko a nakoniec to vyprovokujú samotní záujemcovia.
IPB Real s.r.o. Bratislava - Ružinov
Anonym (81.217.168.*) napísal 16.05.2014: